Jak wybrać telewizor 40 cali?

Obecnie coraz większe telewizory zyskują na popularności, jednak wcale nie sprawia to, że telewizory o przekątnej około 40 cali odeszły w zapomnienie.

Gdzie sprawdzi się telewizor 40 cali?

Telewizor o takiej przekątnej będzie idealny do takich pomieszczeń jak: pokój dziecka, pokój gościnny i sypialnia. Jednocześnie powinien sprostać oczekiwaniom osób posiadających niewielki salon oraz tych, które nie oglądają telewizji zbyt często.

Na co zwrócić uwagę?

Po wybraniu przekątnej, w tym wypadku 40 cali, należy zwrócić uwagę na jakość obrazu. Jeżeli zależy nam na doskonałym obrazie, wówczas można pokusić się o zakup modelu obsługującego jakość 4k. Taki telewizor jest jednak znacznie droższy niż telewizor obsługujący jakość UHD lub HD. Przy 40 calach telewizor UHD powinien być co najmniej satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Obecnie równie istotna jest możliwość połączenia się telewizora z internetem. Dla wielu osób właśnie ten czynnik będzie decydujący przy wyborze. Na szczęście jest na rynku wiele telewizorów 40 cali z funkcją Smart TV.

Niemniej istotne jest rozstrzygnięcie kwestii, gdzie telewizor będzie stał albo wisiał. Jeśli wisiał, wówczas trzeba zwrócić uwagę na to, czy w zestawie jest odpowiedni uchwyt oraz na wagę telewizora. Należy również wczytać się w wymiary telewizora – to, że przekątna ekranu ma 40 cali, nie znaczy, że każdy model jest dokładnie takiej samej wielkości. Ważną rolę odgrywa obramowanie, które może spowodować, że telewizor wcale nie zmieści się tam, gdzie planowano go umieścić.