Telewizor 32 cale Smart TV: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

32-calowe telewizory najlepiej sprawdzają się w mniejszych salonach, a także wybierane są do pokoju dziecka, sypialni. Gdy także chcesz kupić taki model, ale nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź już teraz ten poradnik!

Najważniejsze parametry

Tym, co będzie decydowało o jakości telewizora 32 cale Smart TV, są zastosowane w nim podzespoły. Właśnie dlatego przy zakupach warto bazować właśnie na parametrach technicznych, aby dobrać sprzęt, który rzeczywiście będzie zapewniał świetną jakość obrazu, dźwięku oraz wygodną obsługę.

Dobry telewizor powinien mieć:
– matrycę typu LCD LED
– wysoką rozdzielczość – Full HD
– funkcję poprawy obrazu – na przykład HDR
– częstotliwość odświeżania – minimum 50 Hz
– wielordzeniowy procesor – dla szybkiego działania
– podręczne złącza – Wi-Fi, HDMI
– Smart TV – na przykład Android TV
– właściwą moc głośników – około 2 x 5 W

Ceny telewizorów

Za telewizor 32 cale Smart TV wcale nie trzeba dużo płacić, jednak dużo zależy od wybranego producenta oraz modelu.

Zwykle ceny tego typu sprzętu rozpoczynają się od około 800 złotych, natomiast sięgają nawet do około 2000 złotych w przypadku wyższej klasy sprzętu. Warto więc sprawdzać dokładnie parametry i dopasować sprzęt do swoich potrzeb, aby można było korzystać z niego komfortowo.

Telewizory w najniższych cenach można kupić w sklepach internetowych, gdzie są one dostępne również z obniżkami. Warto śledzić promocje, aby kupić sprzęt w jeszcze niższej cenie. Niekiedy można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, gdy trafi się na wyprzedaże.