Drukarka do zdjęć – jak wybrać odpowiednią?

toner brother tn-1090

W obecnych czasach wykonujemy setki zdjęć za pomocą towarzyszących nam wszędzie urządzeń mobilnych, większość z nich zachowując na twardych dyskach naszych komputerów. Są jednak wyjątki: idealne ujęcia, niezapomniane momenty i ważne chwile, które chcemy wyeksponować na ścianie, w ramce oraz przechowywać w formie papierowej.

Kiedyś trzeba było udać się do fotografa, który dysponował odpowiednim sprzętem i wywoływał dziesiątki zdjęć na raz, dziś wystarczy zaopatrzyć się w dobry sprzęt, który zaoferuje nam świetną jakość fotografii.

Jaka drukarka do zdjęć będzie najlepsza? Spośród dostępnych na rynku urządzeń powinniśmy wybrać takie, które oferuje precyzyjne odwzorowanie obrazu i żywe kolory wydruku. Drukarka fotograficzna w dalszym ciągu powinna posiadać szereg cech, które są dla nas ważne w również w innych przypadkach – solidność wykonania, wydajność wkładów atramentowych, szybkość pracy. Przy zakupie sugerujemy się często jedynie ceną samego sprzętu, a warto zwrócić uwagę również na cenę jednostkową tuszy i tonerów, które są z nią kompatybilne.

Prosty interfejs i możliwość przesyłania zdjęć z urządzenia mobilnego do drukarki będzie dodatkowym ułatwieniem. Obecnie wiele z modeli dostępnych na rynku ma możliwość łączności za pomocą Wi-Fi, NFC bądź Bluetooth.

Drukarka do zdjęć będzie różniła się od popularnej drukarki do dokumentów predyspozycją do doskonałego druku na papierze fotograficznym, którego gramatura może dochodzić do 250g/m2. Jest to dwukrotnie więcej, niż przeciętny papier stosowany do wydruku pism. Kolejną ważną cechą jest wysoka rozdzielczość otrzymywanych zdjęć i bogaty wachlarz atramentów, jakie możemy użyć. Technologia druku wykorzystywana w drukarkach fotograficznych to z reguły druk atramentowy, termiczny lub termosublimacyjny.

Na rynku możemy znaleźć wiele modeli spełniających te kryteria od czołowych producentów drukarek. Jest to m.in. model Canon Selphy CP1300, łączący się z telefonem za pomocą USB bądź technologii Wi-Fi, lekka drukarka o kieszonkowych wymiarach HP Sprocket Photo czy również przenośna drukarka XIAOMI Mi Portable Photo Printer, umożliwiająca połączenie za pomocą Bluetooth.