Nowoczesny środek transportu – elektryczne deskorolki

Na ulicach i chodnikach coraz częściej widzimy dzieci, młodzież, a nawet dorosłych pędzących na swoich elektrycznych deskorolkach. Nic więc dziwnego, że z czasem stały się one bardzo popularnym środkiem transportu służącym zarówno do rozrywki, jak i przemieszczania się.

Zalety deskorolek elektrycznych

Oprócz super zabawy przez długie godziny i ćwiczenia nowych trików, elektryczna deskorolka to również szybki i sprawny sposób poruszania się po mieście. Dzięki sposobowi działania jest to również bardzo ekologiczne rozwiązanie, niemające negatywnego wpływu na środowisko, którego temat poruszany jest praktycznie na każdym kroku.

Jaką deskorolkę elektryczną wybrać?

Wraz ze wzrostem popularności oczywiste jest, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli deskorolek, które różnią się od siebie wieloma szczegółami i funkcjami. Podczas wyboru właściwej deskorolki elektrycznej dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na ich najważniejsze parametry, takie jak:

  • zasięg działania deskorolki – jest to odległość, którą deskorolka jest w stanie pokonać na w pełni naładowanej baterii. Z reguły jest to odległość od 10 do nawet 25 kilometrów,
  • czas ładowania – rozładowana deskorolka nic nam nie da, dlatego warto przed każdym zaplanowanym wyjazdem upewnić się, czy aby na pewno deskorolka jest gotowa do użytku. Średni czas ładowania takiej baterii waha się między 2 a 3 godzinami,
  • rozmiary koła – im większa średnica koła tym trudniej utrzymać równowagę. Z tego powodu dla początkujących, którzy chcą poruszać się po gładkich powierzchniach, zaleca się mniejsze koła. Jednakże większe średnice kół znacznie ułatwiają poruszanie się po pagórkowatych i trawiastych terenach.