Dlaczego warto kupić iPhone 15 Pro Max?

iPhone 15 Pro Max

Od kilku tygodni dostępny jest najnowszy flagowy smartfon firmy Apple, czyli iPhone 15 Pro Max. Wielu miłośników tej marki zastanawia się, czy warto wymienić na niego wysłużone już modele 12, 13, a często także zeszłoroczne iPhone 14. Żeby móc podjąć taką decyzję, trzeba przede wszystkim poznać charakterystykę nowego telefonu, a także jego mocne strony i zaimplementowane w nim nowości.

Podstawowe dane

Niewielu klientów przygląda się uważnie podstawowym danym nowego smartfona, lecz mimo wszystko warto je znać, aby można było zestawić iPhone 15 Pro Max z poprzednimi modelami dostępnymi w iSpot. Specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:

  • Masa: 187 g
  • Wielkość ekranu: 6.1 cala
  • Ilość kolorów: 1 miliard
  • Kontrast 2 000 000:1
  • Rozdzielczość ekranu: 2556 na 1179 pikseli
  • Odświeżanie ekranu: 120 Hz

Najważniejsze różnice

Cechą charakterystyczną każdego iPhone był obecny na boku przycisk wyciszenia, dzięki któremu jednym ruchem palca można było wyłączyć dzwonek w telefonie. Nowy iPhone 15 Pro Max jest go pozbawiony, gdyż ten prosty przełącznik został zastąpiony znacznie ciekawszym przyciskiem akcji. Jest to klawisz funkcyjny, który pozwala odbierać połączenia przychodzące, zmieniać ostrość, włączać latarkę, uruchamiać aparat i obsługiwać wiele innych funkcji.
Kolejną charakterystyczną zmianą jest wykorzystywany do produkcji obudowy materiał. W iPhone 15 Pro Max zrezygnowało z aluminiowego wykończenia i zastąpiono go tytanem. Tworzywo to jest nie tylko znacznie wytrzymalsze, lecz dodatkowo o wiele lepiej się prezentuje.
Inną zauważalną różnicą jest zrezygnowanie w nowym smartfonie Apple ze złącza Lightning. W iPhone 15 Pro Max znajduje się dobrze wszystkim znane USB-C, przez co smartfon bez żadnego problemu można podłączyć do każdego komputera.

iPhone 15 Pro Max

Zmiany technologiczne

Każdy nowy iPhone to ogromne zmiany technologiczne, które nie są widoczne na pierwszy rzut okna, lecz dają się wyraźnie odczuć podczas codziennego korzystania z nowego urządzenia. Koronnym przykładem może być użyty w iPhone 15 Pro Max najnowocześniejszy procesor A17 PRO, który wykonany został w technologii 3 nm i zawiera w sobie aż 19 miliardów tranzystorów. Nowy procesor jest tak wydajny, że bez problemu można nowego iPhona zamienić w przenośną konsolę do gier i uruchamiać na nim najnowsze produkcje.
iPhone 15 Pro Max zastosowano również najnowocześniejsze technologie sieciowe w postaci Wi-Fi 6E i Thread, które zapewniają najwyższy możliwy transfer danych. Warto również wspomnieć o odświeżeniu aparatu w iPhone 15 Pro Max, dzięki czemu zdjęcia oraz filmy są ostre jak nigdy przedtem.

Dodatkowe możliwości

iPhone 15 Pro Max daje również nowe, nieznane do tej pory możliwości wykorzystywania tego urządzenia. Przykładowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagrywać przy jego pomocy filmy bezpośrednio na podłączony dysk zewnętrzny. Taka funkcja umożliwia nie tylko szybsze obrabianie uzyskanego materiału na zewnętrznym urządzeniu, lecz dodatkowo pozwala rejestrować obraz w najwyższej możliwej jakości ProRes bez obaw o wykorzystanie całej przestrzeni dyskowej dostępnej w iPhonie.