Do czego służą kable koncentryczne?

kable koncentryczne

Instalacja telewizji satelitarnej czy kablowej wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Aby sygnał i obraz działały bez zarzutu potrzebny jest specjalny kabel koncentryczny. Przewód antenowy jest niezbędny także do innych przyłączeń, takich jak systemy telewizji przemysłowej cctv czy domowe połączenia audio-video. Taki komponent musi być odpowiednio dobrany do warunków pracy. Rodzaj kabla koncentrycznego ma ogromny wpływ na jakość odbieranego sygnału. Właśnie dlatego nie można na nim oszczędzać.

Czym powinien się charakteryzować dobry kabel koncentryczny?

Wybór odpowiedniego kabla koncentrycznego jest niezwykle istotny. Przy wyborze przewodu należy się kierować przede wszystkim wysoką jakością. Tanie odpowiedniki mogą zakłócać odbiór, a sygnał może zanikać. W takich warunkach oglądanie telewizji jest bardzo niekomfortowe. 

Dobrej jakości kable koncentryczne powinny się charakteryzować:

  • wysoką wytrzymałością mechaniczną,
  • odpornością na niesprzyjające warunki środowiska zewnętrznego,
  • dopasowaniem impedancyjnym.

Kabel koncentryczny musi być wykonany z dobrej jakości materiału. Bardzo dobrym wyborem są przewody wykonane z miedzi, ponieważ są odporne na korozję i zapewniają dobre parametry tłumienia – https://eldor24.pl/kable-koncentryczne/.

Jaki kabel koncentryczny można wybrać?

Producenci oferują różne rodzaje kabli koncentrycznych. Przewody różnią się średnicą żyły oraz długością. Mają także różne oploty. Można je wykorzystać zarówno do budowy krótkich odcinków w przyłączach domowych, jak i rozbudowanych instalacjach przemysłowych.

Kable koncentryczne RG-6 służą do instalacji zbiorczych i indywidualnych. Wykorzystuje się je budowy instalacji naziemnej telewizji cyfrowej, radiowej, systemów multiswitchowych. Najlepiej się sprawdzają do telewizji naziemnej i satelitarnej – do użytku domowego. Przewody koncentryczne RG-59 mają zastosowanie do systemów monitoringu, a modele RG-58 są przeznaczone do CB Radia. W zależności od potrzeb można wybrać kabel koncentryczny zarówno o długości jednego, jak i kilkuset merów.

Dobra jakość produktu zapewni idealny obiór. Warto w nią zainwestować.