iPhone 14 pro max: co zaprezentowało Apple w najnowszej premierze?

iphone 14 pro max

IPhone 14 Pro Max to jeden z najmocniejszych telefonów na rynku. Posiada większą żywotność baterii i jeszcze lepsze parametry, które są skierowane do użytkowników profesjonalnych. Co zaprezentowano w trakcie premiery tego urządzenia?

iPhone 14 Pro Max – co wnosi nowa premiera urządzenia Pro Max?

Urządzenia Pro Max są z nami już od kilku lat. Najnowszy iPhone 14 został zaprezentowany również w tej odsłonie skierowanej do profesjonalistów. W zestawie znajduje się pojemna bateria, dzięki której będziemy mogli korzystać z urządzenia przy włączonym wyświetlaczu przez nawet 29 godzin, co daje czas dłuższy o 9 godzin od standardowego iPhone 14.

IPhone 14 Pro Max Waży 240 gramów i ma wyświetlacz Super Retina XDR o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 2796 na 1290 px. Wraz z technologią ProMotion pozwala na wyświetlanie wideo w jasności 1600 nitów i z dużą płynnością dzięki częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Cały ten zestaw świetnie sprawdzi się w grach mobilnych oraz przy odtwarzaniu wideo – być może nagranego aparatem, który w tym telefonie jest naprawdę solidny.

Skoro mowa o aparacie, w iPhone 14 Pro Max znajdziemy obiektyw pozwalający robić zdjęcia z dużą szczegółowością na duże dystanse. Główny obiektyw posiada 48 MP i stabilizację optyczną. Drugi obiektyw to kamera ultra-wide, która posiada 12 MP i pozwala na robienie zdjęć w szerszym polu widzenia – do 120 stopni. Dwie pozostałe kamery mają po 12 MP, zapewniając dodatkową jakość w trakcie robienia zdjęć. Z przodu urządzenia jest oczywiście aparat do selfie.

Dzięki bogatemu wyposażeniu z tym urządzeniem można nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, przy zachowaniu płynności od 24 do nawet 60 FPS. W przypadku trybu kinowego (cinematic) można nagrywać film w 30 FPS w trybie HDR w rozdzielczości 4K. Jest też tryb akcji, który pozwala na nagrywanie w 60 FPS przy rozdzielczości 2,8K.

Z urządzenia zadowoleni będą fani trybu time-lapse oraz slow-motion – od 120 do 240 FPS.

iphone 14 pro max

Autorskie wyposażenie Apple w iPhone 14 Pro Max

IPhone 14 Pro Max wyposażono w wiele autorskich rozwiązań. Na jego pokładzie nie znajdziemy więc procesora takiego jak w przypadku telefonów konkurencyjnych marek. Jest za to autorski procesor Apple A16 Bionic, który posiada wsparcie dla sztucznej inteligencji dzięki 16-rdzeniowemu silnikowi Neural. Graficznie ten procesor jest wspierany przez 5-rdzeniową kartę graficzną. Jeśli chodzi o pamięć, Apple zastosowało moduł o wielkości 6 GB. To połączenie wraz z systemem iOS 16 sprawia, że każda gra i każde ruszenie palcem będzie nieskalane przycięciami i problemami z wydajnością.

Telefon oprócz tego posiada do 1 TB pamięci wewnętrznej (minimum 128 GB), rozpoznawanie przez tryb Face ID przy użyciu kamery do selfie oraz takie funkcje jak karta Apple oraz technologia Apple Pay wspierająca karty płatnicze (odpowiednik Google Pay). Jest tutaj też technologia FaceTime pozwalająca na komunikację wideo z innymi posiadaczami telefonów Apple.

Telefon można znaleźć w większości sieci telekomunikacyjnych w cenie od 5000 – 7000 zł w zależności od ilości pamięci wewnętrznej.