Apple Watch SE: kompaktowy i tańszy odpowiednik smartwatcha do iPhone’a

apple watch se

Apple Watch SE jest odchudzoną wersją oryginalnego Apple Watch, dostępną w niższej cenie. Zawiera prawie wszystkie funkcje oryginału i ma mniejszy rozmiar dla tych, którzy szukają bardziej kompaktowej opcji.

Czym jest Apple Watch SE?

Cechy, które uwzględnia Apple Watch SE to:

  • przycisk boczny z wbudowanym przyciskiem Home Button,
  • wyświetlacz Retina,
  • silikonowy pasek,
  • optyczny czujnik tętna serca, akcelerometr, żyroskop, GPS, czujnik światła otoczenia i aplikacja pozwalająca na śledzenie aktywności.

Zalety i wady Apple Watch SE

Apple wypuścił Apple Watch SE i jest to najtańszy smartwatch, jaki kiedykolwiek Apple wypuściło. Jest zarówno potężny, jak i stylowy. Z SE mogą Państwo śledzić codzienne zadania, takie jak chodzenie, bieganie i jazda na rowerze, jednocześnie pozostając w kontakcie ze swoimi bliskimi przez wiadomości tekstowe.

SE ma wiele z tych samych funkcji, co jego droższe odpowiedniki, ale brakuje mu niektórych zaawansowanych możliwości.

Apple Watch SE ma idealny rozmiar dla osób z mniejszym nadgarstkiem. SE występuje w rozmiarze 40mm. Rozmiar 40mm jest dostosowany dla osób z mniejszymi nadgarstkami, podczas gdy większy i droższy odpowiednik 44mm może lepiej pasować do większych nadgarstków.

Jest bardziej kompaktowy i wygodny niż inne urządzenia z serii Apple Watch. Ma lepszą żywotność baterii w porównaniu do innych modeli. Apple Watch SE ma mniejszy i cieńszy wyświetlacz, który nadaje mu bardziej elegancki wygląd. Z drugiej strony, model ten nie posiada również zatwierdzonego przez medyków monitora elektrokardiogramu (ECG) i nie jest odporny na pływanie.

Apple Watch SE jest świetną opcją dla tych, którzy szukają smartwatcha klasy podstawowej. Wyposażony jest w najnowszej generacji chip S5, który zapewnia do 17 godzin pracy na baterii i jest dostępny w różnych kolorach.

Jak wygląda specyfikacja Apple Watch SE i w jaki sposób się go ładuje?

apple watch se

Zegarek posiada 32 GB pamięci i 1 GB pamięci RAM, co wystarcza do przechowywania aplikacji, muzyki, zdjęć, filmów i innych. Użytkownicy Apple Watch mogą również bezprzewodowo synchronizować swoje urządzenia z iPhonem, aby otrzymywać powiadomienia na nadgarstku. Większość rzeczy takich jak odtwarzacz muzyki, jak i wideo można obsłużyć bezproblemowo jednym palcem.

Nie posiada on możliwości bezprzewodowego ładowania i jest również zauważalnie wolniejszy w aktualizacji powiadomień niż jego droższe odpowiedniki, takie jak Apple Watch Series 4. Aby zwalczyć ten problem, Apple oferuje etui ładujące do zegarka. Etui może być ładowane bezprzewodowo i posiada wewnętrzną baterię, która może ładować Państwa zegarek również bezprzewodowo (więc nie trzeba tego robić ręcznie).

Podsumowanie

Apple Watch SE jest uaktualnieniem oryginalnego designu Apple Watch. Ma on kompaktową formę i nieco niższą cenę. SE jest lżejszy niż inne modele, co czyni go bardziej komfortowym w noszeniu. Podobnie jak inne Apple Watche, SE oferuje wiele funkcji zdrowotnych i fitness. Posiada również preinstalowany system watchOS 5, który oferuje nowe funkcje, takie jak ulepszona wersja Siri,