Telewizory 4k i Smart TV – co trzeba wiedzieć?

Telewizory do domów

Ceny nowych telewizorów 4k do niedawna kojarzyły się z ofertą przeznaczoną dla szalonych milionerów lub nawiedzonych snobów. Jednak obecnie całkiem dobry telewizor 4k można zakupić w bardzo przystępnej cenie. Nowe telewizory oferują szereg udogodnień, a połączenie z Internetem pozwala na korzystanie z tv na zupełnie innym poziomie.

Dlatego warto wiedzieć i rozumieć, czym jest Smart TV, jak działa i czego potrzebujemy, aby wykorzystać tę funkcję maksymalnie.

Zobacz koniecznie

Smart TV – Twój wybór

W dużym uproszczeniu to system operacyjny naszego telewizora, który pozwala na korzystanie z Internetu czy łatwe połączenie z naszym smartfonem choćby w celu przeglądnięcia zdjęć w zawrotnej rozdzielczości na dużym ekranie. Jeżeli do tego dodamy jakość 4k to możemy cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie.

Smart TV – jak połączyć się z Internetem?

Do wyboru mamy kabel ethernetowy lub Wi – Fi. W przypadku łączności bezprzewodowej należy dobrze przemyśleć umiejscowienie routera, gdyż treści w jakości 4k to naprawdę sporo megabitów na sekundę, więc wszelkie zakłócenia w połączeniu będą nam odbierały „radość z jazdy”.

Telewizory do domów

Jeżeli mamy taką możliwość, połączenie przez kabel zapewni stabilniejszy odbiór, ale oczywiście przy umiejętnym połączeniu z Wi – Fi również nie powinno być większych problemów. W celu optymalnego odbioru treści zakłada się, że treści 4k powinny być przesyłane po łączach o przepustowości co najmniej 20 Mbit/s.

Warto wiedzieć, że różne marki oferują różne systemy operacyjne. Co raz większą popularność zdobywa Android TV Google, choć znawcy wciąż najbardziej polecają system Tizen instalowany w tv Samsung i webOS znany z telewizorów marki LG.

Telewizory promocje

Pozostaje cena zakupu. Mimo dużych spadków w porównaniu z początkowym okresem oferowania telewizorów 4k, wciąż warto rozejrzeć się za interesującą promocją. Pozwala to na zakup świetnego telewizora w doskonałej cenie.