Co powinna posiadać myszka gamingowa?

Koniecznie trzeba mieć świadomość, ż gracze nie powinni oszczędzać przede wszystkim na jakości wykonania myszki gamingowej. Godny uwagi jest fakt, że składają się na nią materiały wykorzystane do producji, kształt czy spasowanie poszczególnych elementów obudowy. Warto również wiedzieć, że myszka gamingowa w najbardziej newralgicznych miejscach powinna mieć specjalną warstwę gumy, która będzie wpływała na ograniczenie potliwości użytkownika.

Co dokładnie powinna mieć omawiana mysz gamingowa?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w myszkę gamingową posiadającą sensor laserowy lub optyczny. Wspomniany sensor laserowy będzie oczywiście miał wpływ na większą cenę produktu. Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą tego rozwiązania jest znacznie większa precyzja.

Ponadto zdecydowanie bardziej istotne znaczenie niż mogłoby się wydawać na czułość omawianej myszki gamingowej. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że kluczowym parametrem sensora będzie czułość wyrażana w DPI. Godny uwagi jest również fakt, że gracze z roku na rok coraz częściej wyznają zasadę, że im większa myszka gamingowa tym lepiej. Oczywiście jest to bardzo słuszne założenie. Warto mieć świadomość, że znaczna większość graczy jest w stanie zadowolić się czułością wynoszącą od 1200 do 1600 DPI.

Jakie powinny być najbardziej istotne cechy myszy gamingowej dla gracza?

Myszka powinna być wyposażona w bardzo wysokiej jakości sensor nie tylko o dużej, ale również regulowanej czułości. Z kolei czas reakcji powinien być na poziomie 1 ms.