iPhone 14 – innowacje, 3d touch i inne funkcje, które warto znać

iphone 14

iPhone 14 firmy Apple to telefon z nowej linii iPhone’ów, wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz OLED, łączność 5G oraz trzy tylne aparaty, w tym teleobiektyw. Jego wielkość zaczyna się 128 GB pamięci masowej i podobnie jak wszystkie inne telefony Apple wydane w 2022, działa na systemie iOS 16. Jak używać 3d touch w tym telefonie? Na czym polegają innowacje tego urządzenia?

iPhone 14 – jak używać 3D Touch i innych gestów wrażliwych na nacisk na iPhone’ie 14

iPhone 14 to najnowszy iPhone od Apple. Ma wiele nowych funkcji, a jedną z nich jest 3D Touch. Dzięki niemu możesz robić takie rzeczy, jak robienie zrzutów ekranu, naciskając palcem na ekran, lub otwieranie aplikacji aparatu, naciskając mocniej na ikonę.

Aby użyć 3D Touch, wystarczy lekko nacisnąć palcem na ekran. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu, naciśnij go mocno i puść, gdy usłyszysz dwa krótkie sygnały dźwiękowe. Aby uzyskać dostęp do innych gestów wrażliwych na nacisk, po prostu przytrzymaj lekko palec przez około sekundę, aż pojawi się menu opcji (możesz trochę poeksperymentować, aby to osiągnąć). Z tego miejsca możesz wybierać między różnymi funkcjami, takimi jak otwieranie aplikacji czy aktywowanie trybu głośnomówiącego Siri.

Warto zauważyć, że nie wszystkie aplikacje obsługują 3D Touch, więc jeśli jakaś aplikacja nie odpowiada, to prawdopodobnie nie ma włączonej tej funkcji. Ponadto niektóre gry mogą wymagać specjalnych ustawień, aby sterowanie przez 3D Touch działało poprawnie – więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w instrukcji każdej gry.

iPhone 14 – kolejny poziom innowacji

iphone 14

iPhone 14 to najnowszy członek linii flagowych smartfonów Apple. Wyposażono go w 6,1-calowy wyświetlacz OLED, układ A15 Bionic i 5-rdzeniową kartę graficzną. Urządzenie bazuje na sukcesie swoich poprzedników, a jednocześnie dodaje nowe funkcje i ulepszenia, które przenoszą go na wyższy poziom innowacyjności.

Jedną z istotnych zmian w iPhone’ie 14 jest ekran Super Retina XDR, w którym jasność wynosi aż 1200 nitów. Dzięki temu ekran jest jaśniejszy i bardziej żywy, a przy tym zużywa mniej energii niż wyświetlacze LCD stosowane w poprzednich modelach. Ponadto Apple zwiększyło rozmiar czujnika, aby poprawić jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. Innym kluczowym usprawnieniem aparatu jest włączenie technologii LiDAR, która wspomaga wykrywanie głębi i może być wykorzystywana w aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej.

Obsługa sieci 5G to kolejny ważny atut iPhone’a 14, ponieważ oferuje ona znacznie większą szybkość transmisji danych niż sieci 4G LTE. Będzie to szczególnie korzystne dla użytkowników, którzy często strumieniują wideo lub pobierają duże pliki. Ogólnie rzecz biorąc, czas pracy na baterii pozostaje doskonały, podobnie jak w przypadku innych ostatnich iPhone’ów, i powinien bez problemu wystarczyć na cały dzień umiarkowanego użytkowania. Tak wiele nowych, imponujących funkcji sprawia, że iPhone 14 o wadze jedynie 172 gramów jest jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń na rynku. Ma niecałe 8 mm grubości i jest pokryty warstwą Ceramic Shield.