Tusze do drukarki HP

Wszyscy właściciele drukarek HP od czasu do czasu zmagają się z tym samym problemem – nagle urządzenie odmawia posłuszeństwa, nie przyjmując więcej dokumentów, a komunikat na ekranie komputera wraz diodą na panelu sterowania żądają zamontowania nowych nabojów z tuszem.

„Sucha” drukarka jest bezużyteczna i nie wyprodukuje żadnego wydruku, zatem taki zakup zdaje się w takiej sytuacji być konieczny. Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki HP to nie lada zadanie, ponieważ producent oferuje szeroki wachlarz tuszów. Czym zatem powinniśmy się sugerować, wybierając tusz do drukarki HP?

Jak wybrać tusz do drukarki HP?

Podstawowe dane, które właściciel drukarki kupujący nowy tusz powinien znać, to przede wszystkim seria i model drukarki. Nawet w wypadku, gdy my sami nie potrafimy ustalić tego, jaki rodzaj tuszu HP pasuje do naszego urządzenia, to numer drukarki i odrobina poszukiwania może pozwolić nam szybko znaleźć dany kartridż. Oryginalne tusze HP posiadają oznaczenia, zazwyczaj w postaci trzycyfrowej liczby.

Znajomość tych trzech cyferek jest najszybszą drogą do odszukania odpowiedniego tuszu. Dodatkową rzeczą godną rozważenia jest to, jaki rozmiar kasety z tuszem wybieramy – niektóre tusze są dostępne w dwóch rozmiarach – zwykłym i powiększonym, zazwyczaj oznaczanym dodatkowymi literami XL. Zakup powiększonego tuszu do drukarki HP będzie zdecydowanie oszczędniejszy.

Tusze do drukarki HP – oryginały czy zamienniki?

Właściciele drukarek, którym zależy na taniej eksploatacji urządzenia, zadają sobie dodatkowe pytanie – czy zapłacić mniej, kupując zamiennik, czy może raczej nie żałować pieniędzy i zakupić (kolejny) oryginalny tusz HP? Obecnie rynek zamienników stale się rozszerza, oferując produkty o jakości coraz bliższej oryginałom za zaledwie część ceny oryginalnego kartridża – jeden oryginalny tusz kosztuje tyle samo, co kilka zamienników!

Nie jest jednak tak różowo – nawet jeżeli zamiennik nie jest uszkodzony, drukarka może i tak go odrzucić – obecnie producenci drukarek, w tym samo HP ulepsza drukarki w taki sposób, aby umieć odróżnić zamiennik od oryginału. Nawet gdy drukarka przyjmie kasetę z tuszem, to możliwość wykorzystania zamiennika może być ograniczona – np. drukarka może pokazać, że kartridż jest wypełniony tylko do połowy. Dobór zamiennika może być loterią, ale trafiony wybór będzie z pewnością oszczędniejszy. Natomiast tym, którym zależy na wysokiej jakości, oryginany tusz HP będzie pewniejszym i prostszym wyborem.

Znalezienie odpowiedniego tuszu do drukarki HP nie jest wysoce wymagającym zadaniem, chociaż z początku może na takie wyglądać. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka detali, aby wybrać tusz, który najlepiej będzie pasował, dzięki czemu nasze urządzenie będzie mogło szybko ponownie ruszyć do pracy.