iPhone 13 mini – niewielki, lecz niezwykle urzekający

iphone 13 mini

iPhone 13 mini to jeden z najbardziej urzekających smartfonów na rynku. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, liczących zaledwie 131,5 x 64,2 x 7,7 mm i faktu, że smartfon nie zachwyca od pierwszego kontaktu to jednak z czasem zyskuje coraz większe grono użytkowników. W kolorze Midnight, który balansuje pomiędzy czernią a barwą ciemnoniebieską flagowiec Apple prezentuje się elegancko, bardzo gustownie i na swój sposób wręcz dostojnie. Smartfon jest bardzo poręczny i niewielkich rozmiarów co sprawia, że z powodzeniem można go nosić w kieszeni garnituru, marynarki czy spodni, nie zakłócając przy tym optycznie sylwetki noszącego. Bez wątpienia iPhone 13 mini to strzał w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy spędzają wiele godzin w formalnych i biznesowych stylizacjach.

Specyfikacja techniczna iPhone13 mini

Główne zadanie, jakiemu miał sprostać niewielki iPhone 13 mini to utrzymanie czasu pracy na poziomie typowym dla dużo większych smartfonów, bez zwiększenia rozmiarów urządzenia. Był to główny cel produkcji i wprowadzenia na rynek tego urządzenia. I to właśnie kluczowym elementem specyfikacji technicznej, na który zwrócone są oczy niemal wszystkich zainteresowanych iPhone 13 mini, jest jego bateria. Trudno uwierzyć, że w tak niewielkiej obudowie udało się zmieścić ogniwo o pojemności aż 2438 mAh, czyli nieco więcej niż w przypadku jego poprzednika, który liczył 2227 mAh. Smartfon został wyposażony w procesor Apple A15 Bionic. Korzysta prawdopodobnie z najbardziej  wydajnego układu SoC, jaki obecnie montuje się w smartfonach. Dzięki czemu smartfon cechuje się dużą wydajnością a przy tym działa bardzo płynnie i stabilnie. Od frontu zobaczymy wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala wraz z charakterystycznym dla Apple wcięciem, w którym została umieszczona przednia kamera oraz podzespoły niezbędne do obsługi Face ID. Obiektywy modułu aparatu głównego umieszczone zostały po przekątnej, a nie jak to było do tej pory u jego poprzedników jeden nad drugim. Mocną stroną smartfona są też głośniki stereo. Jak na tak niewielkie urządzenie grają wyśmienicie, oferując słyszalny bas, soprany, a nawet niewielką głębie dźwięku.

iphone 13 mini

Czy warto kupić iPhone 13 mini ?

W przypadku smartfona tej wielkości w aspekcie komfortu użytkowania niezwykle istotna jest wygoda wynikająca z zastosowania mniejszego wyświetlacza. iPhone 13 mini zapewnia swobodę użytkowania na wysokim poziomie. Większość obsługi smartfona można wykonać przy pomocy jednej dłoni. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że iPhone 13 mini uchodzi za wzór światowej ergonomii. Należy jednak pamiętać, że nie jest to smartfon przeznaczony do gier. Intensywne wykorzystanie dość małej baterii nie jest najlepszym pomysłem, także jeśli ktoś zamierza używać smartfona do gier to warto sięgnąć po większego z braci Apple. Przeszkadzać graczom może też niewielki wyświetlacz, który i tak jest wyśmienity w kwestii ergonomii. Tak czy inaczej, granie lub oglądanie filmów na YouTube na 5,4 calach nie zaoferuje zbyt dużej przyjemności. Pamiętajmy również o obecności notcha, który może nieco irytować zwłaszcza podczas oglądania filmów o proporcjach obrazu w zakresie 18:9. Wówczas możemy zauważyć jak notch wcina się w obraz nawet gdy nie zdecydujemy się wypełnić całego ekranu. Jeśli zdecydujesz się na zakup iPhone 13 mini, najlepiej dokonaj go w sprawdzonym sklepie, takim jak iSpot, gdzie z pewnością otrzymasz oryginalny produkt.