Najnowsze modele telewizorów 50 cali

Pionierom, którzy pod koniec XIX wieku eksperymentowali z pierwszymi teletroskopami („polski Edison” Jan Szczepanik), nie śnił się nawet postęp jaki osiągnęła przez dziesięciolecia produkcja sprzętu do oglądania seriali, filmów, sportu i wiadomości. Szczególną pozycję zajmują tutaj telewizory 50 cali, które swego czasu traktowane nieco po macoszemu, obecnie przeżywają istny renesans.

Najnowsze modele telewizorów 50 cali – specyfikacja

Minęło nieco czasu zanim producenci telewizorów zechcieli spojrzeć nieco łaskawszym wzrokiem na modele mniejsze od tych 75 czy 55 calowych. Dzisiaj na szczęście i odbiorniki 50 cali doczekały się udogodnień i nowinek technologicznych, przekładających się na komfort i łatwość użytkowania. Coraz więcej z nich wyposażonych jest w technologię wykorzystującą matrycę LED. Wśród zalet tego rozwiązania jest wysoka energooszczędność oraz wysoki kontrast barw.

Również wkraczająca technologia 4K Ultra HD nie ominęła szczęśliwie opisywanych telewizorów, a czterokrotnie większa ilość pikseli w porównaniu do zwykłego HD, to czterokrotnie lepsza jakość obrazu.

Bardzo istotna jest też płynność odtwarzania obrazu. Choć częstotliwość 50 Hz jest absolutnie wystarczająca, by delektować się oglądaniem, to jednak na rynku są już dostępne telewizory 50 cali z 120 herców. Te ostatnie są idealne dla dynamicznego kina i relacji sportowych na wysokich obrotach.

Dodatkowe bajery w nowych modelach

Najnowsze telewizory 50 – calowe wpisują się także z powodzeniem w popularny trend, jakim jest Smart TV, pozwalając na korzystanie z wielu dodatkowych aplikacji takich jak: Netflix, YouTube, Spotify, czy VOD. Często dodatkowo wmontowana jest funkcja rozpoznawania mowy, dzięki której obsługa telewizora jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

Niektóre modele to także zintegrowany system Ambilight, który emituje barwną poświatę za ekranem, dając wrażenie wylewania się obrazu poza ramy odbiornika. Zabawka w sam raz dla fanów gier komputerowych.