Zasilacze UPS rack – na jakie cechy warto zwracać uwagę podczas ich zakupu?

zasilacz-ups-onlien

Wybór i zakup odpowiedniego zasilacza UPS rack jest niezwykle istotny, ponieważ parametry urządzenia przekładają się jego wydajną pracę. Ponadto, zasilacze UPS do szafy rack zapewniają ciągłą pracę innych kluczowych urządzeń oraz ich ochronę przez negatywnymi skutkami związanymi ze spadkiem lub zanikiem napięcia.

Wybór odpowiedniego zasilacza do szafy rack

Dostępne w sprzedaży zasilacze UPS rack są zróżnicowane pod względem mocy czynnej urządzenia czy też kształtu napięcia wyjściowego. Konkretne urządzenia powinny być zatem wybierane w zależności od wielkości sieci czy dostępnego budżetu.

Zasilacze UPS do szafy rack – moc urządzenia

Moc urządzenia to niezwykle istotną kwestią, która przede wszystkim powinna być brana pod uwagę podczas zakupu urządzenia. Zalecana moc znamionowa urządzenia przekraczać powinna 1500VA.

Zasilacze UPS do szafy rack – kształt napięcia wyjściowego
Kształt napięcia wyjściowego urządzenia powinien być jak najbardziej zbliżony do sinusoidy. Dzięki temu zasilacze UPS do szafy rack cechują się większą funkcjonalnością i kompatybilnością w stosunku do urządzeń sieciowych.

Zasilacze UPS do szafy rack – czas przełączania

Czas przełączania to cecha, która decyduje o swoistej reakcji zasilacza w przypadku wystąpienia problemów z napięciem. Zalecane jest więc to, aby był on jak najkrótszy.

Zasilacze UPS do szafy rack – czas podtrzymania
Czas potrzymania akumulatorowego to okres, przez który powinny być możliwe do przeprowadzenia działania mające na celu zakończenie pracy, zapisanie danych oraz wdrożenie procedur bezpieczeństwa.

Zasilacze UPS do szafy rack – ilość gniazd

Podczas wyboru oraz zakupu zasilaczy UPS rack warto zwrócić uwagę na ilość, oraz rodzaj gniazd w urządzeniu, do którego podłączone mogą być na przykład listwy, a nawet drukarki. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.napad.pl/674-zasilacze-ups-rack.