Do czego służy smartwatch i czy warto go kupować?

Świat urządzeń mobilnych jest niezwykle wciągający, gdyż bez nich nie da się dziś funkcjonować, a poza ułatwieniem codziennych zadań, służyć one mogą również rozrywce, czy nawet dbaniu o zdrowie i kondycję. W ostatnim czasie na popularności zyskują między innymi smartwatche, które dla wielu osób są wręcz obowiązkowym dopełnieniem telefonu, jednak do czego służą i czy warto się nimi interesować?

Smartwatch – inteligentny zegarek, stanowiący rozszerzenie funkcjonalności telefonu

Smartwatch (https://manta.com.pl/product-category/sport-i-rozrywka/smartwatche/) jest urządzeniem, które samo w sobie jest mało użyteczne, a w pełni funkcjonalne jest tylko w przypadku sparowania go ze smartfonem, którego ma być ono uzupełnieniem. Do głównych zalet tych urządzeń należy wygoda, gdyż umożliwiają one odczytywanie komunikatów i wiadomości z telefonu, którego nie trzeba wyciągać z kieszeni, by odczytać SMS-y, czy wiadomości z komunikatorów. Poza tym smartwatche posiadają też opcje personalizacji, dzięki której na ich wyświetlaczu pojawią się z góry określone informacje i powiadomienia z wybranych aplikacji.

Smartwatch a zdrowie

Smartwatche to także urządzenia, które są wysoce przyjazne osobom aktywnym fizyczni i dbających o zdrowie. Posiadają one często bardzo wiele funkcji związanych z monitorowaniem organizmu i jego aktywności – mierzą one często kroki, tętno, pokazują przebyty dystans, motywują do pracy i są kompanami w treningu, wyświetlając też przypomnienia o aktywności fizycznej.

Poza mierzeniem ruchu smartwatche potrafią też często mierzyć między innymi jakość snu i generować raporty. Urządzenia te posiadają też o wiele więcej funkcji, które są jednak oczywiste i umożliwiają wykonanie tych samych zadań, co smartfon, takich jak sterowanie multimediami, prowadzenie rozmów, czy zarządzanie przesyłaniem plików.